فهرست بستن

نرم افزار کورل برای ایجاد فایل های برداری است، کاربرد آن بیشتر برای طراحی آرم و نشانه، طراحی کاراکتر و تصویر سازی می باشد. اما نرم افزار فتوشاپ برای ویرایش تصاویر موجود و ایجاد تصاویر گرافیکی و از کاربردی ترین نرم افزارهای ویرایش عکس در جهان است.

موارد استفاده از کرل بسیار بالا و هرکس با توجه به نیازش می تواند از آن استفاده کند. نرم افزار کرل یک نرم افزار برداری است که بر پایه فرمول های ریاضی ایجاد شده و همین امر در برخی از موارد، دلیل مزیت این نرم افزار نسبت به نرم افزار فتوشاپ بوده است. به طور مثال تغییر سایز تصاویر در کرل هیچگاه با کاهش کیفیت تصویر همراه نخواهد بود در صورتی که در فتوشاپ باید همان ابتدا اندازه تصویر انتخاب شود و پس از ویرایش باعث کاهش رزولوشن تصویر می شود.

corel-draw

دوره آموزشی

آموزش کورل CorelDraw

دوره عمومی

طول دوره

12جلسه

 

 

12ـ و …
 • دانشجویان در پایان دوره آموزش جامع کورل – Corel نحوه استفاده از ابزارهای مختلف ترسیم را درک می کنند.
 • دانشجویان در پایان دوره آموزش جامع کورل – Corel می توانند نوشته و آرم های مختلف را طراحی و آماده سازی کنند.
 • دانشجویان در پایان دوره آموزش جامع کورل – Corel می توانند طراحی پوستر، کاتالوگ، طراحی روی CD ، کارت ویزیت، بنر و را انجام دهند.
 • دانشجویان در دوره آموزش جامع کورل – Corel مدیریت پیش رفته رنگ ها را فرامی گیرند.
 • شرکت در دوره آموزشی جامع کورل Corel فقط مختص به دانشجویان رشته کامپیوتر نیست.
 • هر شخصی که به گرافیک علاقه دارد می تواند در این دوره شرکت نماید.
 • افرادی که به صورت اجمالی با نرم افزار کورل Corel آشنا هستند و میخواهند به صورت حرفه ای با این نرم افزار قدرتمند کار کنند.
 • شرایط سنی برای شرکت در دوره به هیچ عنوان ملاک نیست، دانشجویانی از ۱۳ سال تا ۵۰ سال داشته ایم و داریم.
 • تمام افرادی که می خواهند کارهای گرافیکی را خودشان انجام دهند.
 • تمام افرادی که به دنبال شغل پردرآمدی هستند.
 • فارغ التحصیلان دانشگاه های مختلف در رشته های مختلف.
 • دانش آموزانی که به نرم افزار کورل Corel، طراحی و کارهای گرافیکی علاقه مند هستند.
 • افرادی که می خواهند به صورت عملی و حرفه ای با کورل Corel کار کنند.
 • دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته گرافیک و علاقمندان به امور گرافیک و طراحی در محیط Vector.

با پایان دوره کارت تخفیف ویژه ثبت نام در دوره های آموزشگاه پویاگران

آموزش کورل دراو ، دوره آموزش نرم افزار کورل دراو یک کارگاه تئوری/عملی است که ویژه ورود هنرجویان به بازار کار طراحی گردیده است.

هنرجویان طی دوره آموزش کورل دراو ویژه کار، کار با نرم افزار کورل را بطور کامل فرا خواهند گرفت.

بعد از از گذراندن تمام کلاس های کورل، مدرک فنی حرفه ای کورل و مدرک داخلی آموزشگاه پویاگران  را دریافت خواهید نمود.


شرکت کورل یک شرکت قدیمی و معتبر در زمینه ی طراحی نرم افزارهای مختلف است در سال ۱۹۹۰ برای اولین بار اقدامات خود را به صورت رسمی آغاز کرد و از آن زمان تاکنون نرم افزارهای گوناگونی برای تسهیل اقدامات در اختیار کاربران قرار داده است.

برای اولین بار با ساخت نرم افزار CorelDraw توانست قابلیت‌های بی‌نظیر خود را به جهان معرفی کند و سرانجام با ادغام شدن با شرکت یولید در سال ۲۰۰۹ به یکی از اصلی‌ترین غول‌های جهانی تبدیل شده است. تصاویر در دو دسته‌ی جداگانه ثبت می‌شوند: برداری و پیکسلی.

تصاویربرداری به دلیل دارا بودن ویژگی متمایز کارایی بیشتری دارند زیرا با بزرگ کردن آن‌ها کیفیت تصویر از بین نمی رود و از سوی دیگر نیز حجم کمتری دارند و ذخیره‌سازی آن‌ها آسانتر است.

کورل دراو بر پایه ی و اساس برداری تنظیم شده است و به کاربران فرصت داده تا بتوانند خلاقیت‌های حرفه ای داشته باشند. امروزه در ساخت وب سایت‌های وسیع به طور ویژه از آن می‌توان بهره‌مند شد‌، دستیابی به الگو و طرح‌های مختلف در تصاویر گوناگون با استفاده از ویژگی‌های این نرم افزار به طور کامل ممکن است.

آموزش کورل دراو ، دوره آموزش  کورل دراو یک کارگاه تئوری/عملی است که ویژه ورود هنرجویان به بازار کار طراحی گردیده است.

هنرجویان طی دوره آموزش کورل دراو ویژه کار، کار با نرم افزار کورل را بطور کامل فرا خواهند گرفت.

بعد از از گذراندن تمام کلاس های کورل، مدرک فنی حرفه ای کورل و مدرک داخلی مجتمع فنی آریا تهران را دریافت خواهید نمود.

تفاوت نرم افزار کورل و فتوشاپ

نرم افزار کورل برای ایجاد فایل های برداری است، کاربرد آن بیشتر برای طراحی آرم و نشانه، طراحی کاراکتر و تصویر سازی می باشد. اما نرم افزار فتوشاپ برای ویرایش تصاویر موجود و ایجاد تصاویر گرافیکی و از کاربردی ترین نرم افزارهای ویرایش عکس در جهان است.

موارد استفاده از کرل بسیار بالا و هرکس با توجه به نیازش می تواند از آن استفاده کند. نرم افزار کرل یک نرم افزار برداری است که بر پایه فرمول های ریاضی ایجاد شده و همین امر در برخی از موارد، دلیل مزیت این نرم افزار نسبت به نرم افزار فتوشاپ بوده است. به طور مثال تغییر سایز تصاویر در کرل هیچگاه با کاهش کیفیت تصویر همراه نخواهد بود در صورتی که در فتوشاپ باید همان ابتدا اندازه تصویر انتخاب شود و پس از ویرایش باعث کاهش رزولوشن تصویر می شود.

اما در کل می توان برای طراحی های کوچک و طراحی وب سایت که چاپی نیستند از فتوشاپ و برای طراحی های بزرگ و چاپی از نرم افزار کرل استفاده کرد.

آموزش کورل دراو

آموزش کورل دراو ، دوره آموزش نرم افزار کورل دراو یک کارگاه تئوری/عملی است که ویژه ورود هنرجویان به بازار کار طراحی گردیده است.

هنرجویان طی دوره آموزش کورل دراو  ویژه کار، کار با نرم افزار کورل را بطور کامل فرا خواهند گرفت.

بعد از از گذراندن تمام کلاس های کورل، مدرک فنی حرفه ای کورل و مدرک داخلی آموزشگاه پویاگران را دریافت خواهید نمود.

کلاس آموزش کورل دراو ویژه استخدام

آموزشگاه کامپیوتر پویاگران دو نوع کلاس آموزش کورل دراو ویژه استخدام بصورت  عمومی و خصوصی  برگذار می نماید

در هر دو کلاس آموزش نرم افزار کورل دراو سرفصل های دوره آموزش کورل دراو یکی بوده و از نظر محتوایی تفاوتی وجود ندارد

اما مسلما در کلاس خصوصی آموزش جامع کورل دراو، زمان بیشتری برای رفع مشکل وجود خواهد داشت و کلاس خیلی سریعتر و بهتر جلو خواهد رفت.

قابل ذکر است تعداد افراد در کلاس های خصوصی آموزش کورل دراو  ۱ تا ۲ نفر می باشد و در کلاس های عمومی آموزش کورل دراو حداقل ۳ نفر، می باشد.

با توجه به مدت زمان بالا برای آموزش کامل و جامع نرم افزار کورل ، امکان انجام تمرین های مختلف در نرم افزار وجود دارد.

هنرجویان پس از اتمام دوره آموزشی کورل دراو ، بلااستثنا قادر خواهند بود مشغول به کار شوند.

دریافت مدرک معتبر کورل دراو | CorelDRAW

آموزشگاه کامپیوتر پویاگران زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای به فراگیران دوره آموزش کورل دراو ویژه بازار کار، بعد از گذرندان کامل دوره، دو نوع مدرک معتبر قابل ارائه به شرکت ها و سازمان های مختلف ارائه می دهد.

– مدرک فنی حرفه ای آموزش کورل دراو (کار با نرم افزار)
– مدرک معتبر داخلی آموزش کورل دراو (کار با نرم افزار)

برخی ویژگی‌های نرم‌افزار آموزش کورل دراو:  

پشتیبانی از بیش از ۱۰۰ فرمت تصویری. – سازگار با سری آفیس مایکروسافت، فوتوشاپ و فایل‌های پی دی اف. – بهینه‌سازی‌شده برای کار با پردازنده‌های چندهسته‌ای. – دارای مدل‌های از پیش طراحی شده. – مدیریت پیشرفته رنگ‌ها. – سازگار با نسخه‌های مختلف ویندوز، طراحی پوستر، بروشور، کاتالوگ، آرم، لگو و طرح های متنوع دیگر.

کاربردهای نرم افزار کورل دراو

نرم افزار کورل دراو دارای کاربرد های زیادی است ، اما شما در صورت شرکت در دوره آموزش کورل دراو آموزشگاه پویاگران بیشتر با مباحث کاربردی که در قسمت زیر به آن اشاره کردیم آشنا خواهید شد.

 • برای طراحی و آماده سازی نوشته و آرم های مختلف
 • برای برش با دستگاه کاتر پلاتر که اکثراً مورد مصرف شرکت های تبلیغاتی و تابلوسازی و برش شبرنگ می باشد.
 • برای طراحی پوستر و کاتالوگ و کارت ویزیت و… در امور چاپی دیگر استفاده می شود.
 • استفاده از template ها و صفحات آماده برای طراحی مجله ها و روزنامه ها.
 • برای طراحی صفحات وب.(که البته به شکل محدود و در کنار دیگر برنامه ها مثل flash و…)
 • برای طراحی پارچه در کارخانجات چاپ پارچه. و…

پسوند به کار رفته این نرم افزار cdr می‌باشد اما سایر پسوندها مانند (ai, eps, ppt, wmf, shw) و البته پسوند فایل‌های پیکسی مانند (png, psd, jpg, gif, bmp) را نیز پشتیبانی می‌کند

کاربرد کورل دراو در طراحی

امروزه به ویژه با گسترش و توسعه‌های بی نظیر در فضای اینترنت از دنیای تبلیغات آنلاین تا وب سایت‌های فروشگاهی اینترنتی اهمیت رشته‌ی گرافیک نیز به مراتب بیشتر گردیده است. به همین دلیل آشنایی با ابزارهایی که بتواند اقدامات لازم را به آسانی انجام دهد امری ضروری است.

به جرات می‌توان گفت که نرم افزار کورل دراو با دارا بودن قابلیت‌های یاد شده در بخش‌های قبلی یک نرم افزار قدرتمندی در دسترس است از همه مهمتر امکانات موجود در آن به طور کامل با پیشرفت‌های روز منطبق است.

خلاقیت کاربران با استفاده از آن سبب شده است که تصاویری با ویرایش‌های دلخواه به دست آید هرگونه داده‌ی نهایی که از آن تهیه می‌شود به آسانی یا به نرم افزار دیگر قابل انتقال است و یا می‌تواند چاپ گردد.

کورل دراو

این نرم افزار در دسته‌ی نرم افزارهای وکتور طبقه‌بندی می‌شود، اگر چه عده‌ای آن را به عنوان رقیب اصلی فتوشاپ در نظر می‌گرفتند ولی به آسانی بعد از شناخت محیط کار این نرم افزار می‌توان به دانست که تمایزهای قابل ملاحظه‌ای بین این دو موجود است.

امروزه اگرچه شرکت ادوبی توانسته است برنامه های دیگر را طراحی کند که عملکرد مشابه با این نرم افزار داشته باشد ولی با این وجود در این رقابت تنگاتنگ نرم افزار CorelDraw همواره به دلیل راحتی در آموزش و نصب و البته محیطی ساده از محبوبیت بالایی برخوردار گردیده است.

با استفاده از آن کاربران در طراحی و ویرایش توانسته‌اند ایده‌های نو داشته باشند. حال که با اهمیت و کاربرد آن آشنا شده اید حتما آموزش نرم افزار کورل دراو و به کارگیری آن را در اولویت خود قرار دهید تا بتوانید از مزیت‌های آن به طور کامل بهره‌مند باشید.

آموزش کورل دراو غرب تهران

آموزش کورل غرب تهران ، توسط شعبه مرکزی آموزشگاه کورل در غرب تهران با در اختیار داشتن بهترین اساتید آموزش کورل دراو ، به صورت صد درصد تضمینی و ویژه بازار کار طراحی شده است.

شما عزیزان در صورتی که ساکن غرب تهران هستید می توانید با همکاران ما در آموزشگاه کورل  تماس بگیرید، و مشاوره رایگان را در این زمینه از آن ها دریافت نمایید.

تمامی شعبات پویاگران در غرب تهران ، از جمله آموزش کورل تهرانسر ، آموزش کورل شهرک دریا، آموزش کورل شهرک استقلال، آموزش کورل شهرک آزادی ، آموزش کورل فرهنگیان ، آموزش کورل خلیج، آموزش کورل شماره دو، آموزش کورل صادقیه در تمامی روز های هفته پذیرای شما علاقه مندان به حوزه گرافیک و انیمیشن می باشد.