فهرست بستن

طراحی وب سایت 

گسترش اینترنت و صفحات وب در دنیای امروز غیر قابل انکار است و همه ما می دانیم که طراحی وب سایت روز به روز در حال گسترش است. اما آینده طراحی سایت به کجا می رسد؟ ما باید چه اطلاعاتی داشته باشیم و اگر می خواهیم برنامه نویسی وب را دنبال کنیم، باید چه انتظاراتی داشته باشیم؟ این سوالی است که ذهن بسیاری از ما را به خود درگیر کرده است و از این روی قصد داریم در ادامه شما را بیشتر با Web Design آشنا سازیم. شما می توانید با توجه به اطلاعاتی که در این زمینه ارائه می شود، با آینده این فرآیند در سال پیش رو بیشتر آشنا شوید و همچنین می توانید برنامه ای دقیق برای یادگیری و یا کسب تجربه در بازاریابی اینترنتی و دیجیتال مارکتینگ داشته باشید که قطعا برنامه نویسی و طراحی سایت یکی از مهمترین اهمیت ها در آن به شمار می رود. پس با ما در ادامه همراه باشید تا بتوانیم آینده طراحی سایت را مورد نقد و بررسی قرار دهیم.

طراحی وب سایت

طراحی وب سایت ، موبایل مهم تر است

یکی از مهمترین نکات در زمینه طراحی وب را می توان ارجح دانستن طراحی وب برای موبایل بر دستگاه های دیگر دانست. باید یک وب سایت سینک برای موبایل، تبلت و کامپیوتر بسازید تا بتوانید در زمینه طراحی وب موفق تر باشید. همچنین بهتر است که به فونت ها و کلمات در طراحی توجه کنید، اسلایدرها باید با موبایل همخوانی داشته باشند و بر اساس نرخ استفاده بالایی که از موبایل جهت مرور صفحات وب می شود، بهتر است که نسخه وب اپلیکیشن سایت خود را نیز داشته باشید که این امر در طراحی سایت اهمیت بسیار زیادی را به خود جذب می کند. بهتر است طراحان سایت اشتباهات رایج طراحی سایت برای موبایل که ممکن است به وجود آید را کنار بگذارند.

اهمیت طراحی وب سایت برای موبایل در سال 2020

طراحی وب سایت، عناصر گرافیکی، سه بعدی می شوند

دومین نکته بسیار مهمی که در زمینه طراحی وب سایت وجود دارد را می توان سه بعدی شدن عناصر گرافیکی دانست. به طور کلی گرافیک وب سایت ها در حال بهبود است و با توجه به قابلیت هایی که در مرورگرها روز به روز اضافه می شوند، باید وب سایت هایی زیباتر طراحی کنید. به همین جهت توصیه می کنیم در صورتی که در سال 2020 می خواهید وارد عرصه وب شوید، به گرافیک اهمیت بسیار زیادی دهید و در این زمینه اطلاعات مختلف و گوناگون را کسب کنید. طراحی های سه بعدی لایه های مختلف و طرح های کوچک و بزرگ گرافیکی سه بعدی در گوشه و کنار وب سایت شما می توانند جذاب باشند و در جذب مخاطب می توانند بهتر از روش های قدیمی تر عمل کنند. پس گرایش به سمت گرافیک سه بعدی در سال بیشتر شده است.

سه بعدی شدن عناصر گرافیکی در طراحی سایت 2020

 

 

حذف فضای کنار سایت

در گذشته مقداری از فضای کنار وب سایت همواره بلااستفاده می ماند و منوها به کاربر نمایش داده می شدند. این در حالی است که در سال های گذشته بسیاری از وب سایت های کوچک و بزرگ طراحی وب سایت خود را با حذف فضای کنار سایت بهبود داده اند و صفحاتی پویا تر را به کاربران نمایش می دهند که می تواند بسیار جذاب باشد. به طور کلی در صورتی که علاقه مند به طراحی سایت هستید و می خواهید وارد این دنیا شوید، بهتر است ایده های جدید را دنبال کرده و بر این اساس نسبت به طراحی سایت اقدام نمایید.

تغییرات طراحی سایت در سال 2020

CMS ها قوی تر می شوند

کسانی که علاقمند به طراحی وب سایت بدون دانش برنامه نویسی هستند می توانند با قدرت بیشتری کار خود را در این زمینه انجام دهند. در صورتی که علاقمند به ورود به دنیای برنامه نویسی هستید اما بهتر است بدانید که در زمینه برنامه نویسی هم می توان به دنبال خبرهای بسیار خوبی بود که البته در ادامه بیشتر در این زمینه صحبت می کنیم. اما CMS هایی مانند وردپرس و جوملا امسال می توانند قدرتمند تر باشند و توانایی طراحی وب سایت با استفاده از این ابزار بسیار بهبود پیدا می کند. همچنین شما می توانید به سادگی یک وب سایت حرفه ای طراحی کرده و آن را برای کسب و کار اینترنتی خود بدون نیاز به دانش برنامه نویسی داشته باشید. پیش بینی می شود که این بهبود به خصوص در زمینه UI و سئو بیشتر قابل لمس باشد.

تغییر CMS در طراحی سایت سال 2020

برنامه نویسی ساده تر

با آمدن نسخه های جدیدتر زبان های برنامه نویسی تحت وب، می توانید به سادگی یک وب سایت کامل داشته باشید. به طور کلی می توان گفت که طراحی یک سایت با استفاده از زبان های برنامه نویسی، CSS ها و غیره بسیار ساده تر می شود و انتظار آن را داریم تا برنامه های بیشتری برای درک برنامه و همچنین طراحی خلاقانه تر ارائه شود و در دسترس شما قرار گیرد. در صورتی که سوالی در این زمینه داشته باشید می توانید با متخصصین این امر صحبت کنید.

طراحی سایت با برنامه نویسی ساده تر در سال 2020

دنیای طراحی وب سایت روز به روز در حال گسترش است و شاهد آن هستیم که بسیاری از کسانی که علاقمند به دنیای طراحی وب سایت هستند می توانند با محدودیت های کمتری به کار خود ادامه دهند. همچنین بهتر است بدانید که این شاخصه ها هر سال اعلام می شوند و معمولا بهبود بیشتری در این زمینه انجام می شود. همچنین می توان گفت که گوگل با به کارگیری الگوریتم BERT تحول جدیدی را  به دنیای سئو و تولید محتوا می دهد، البته باید منتظر باشیم و ببینیم که این تحول به زبان فارسی هم اضافه می شود یا خیر.