فهرست بستن
Windows

آموزش ویندوز windows با مدرک فنی حرفه ای

دوره آموزشی
ویندوز Windows


استاندارد آموزشی

 

طول دوره

8 جلسه

 

 

دوره آموزشی  ویندوز Windows 10چه دوره ای است؟

سیستم عامل بزرگترین رابط بین کاربر و سخت افزار دانست، به دلیل اینکه کاربر به صورت مستقیم امکان استفاده از سخت افزار را ندارد و این سیستم عامل است که دستورات را از کاربر دریافت کرده و به سخت افزار ارسال می کند و نتیجه اجرای دستور را از سخت افزار گرفته و به کاربر نمایش می دهد. همجنین سیستم عامل بستری مناسب را برای برنامه های کاربردی فراهم می کند تا بتوانند با استفاده از منابع سیستم، به کاربر خدمت رسانی کنند. برنامه های کاربردی می توانند سرویسی را از سیستم عامل درخواست کنند، پارامتر ها را انتقال دهند و پاسخ عملیات را دریافت کرده و به کاربر نمایش دهند. ویندوز Windows 10 به شیوه‌ای متفاوت از نسخه‌های پیشین ویندوز سرویس خواهد داد. دوره آموزش ویندوز Windows 10 یک دوره ی کاملا تئوری . .

درباره دوره:

 ویندوز 10 به شیوه‌ای متفاوت از نسخه‌های قبلی ویندوز سرویس خواهد داد. درحالی که مایکروسافت آغاز به پخش شمار فراوانی از به‌ روز رسانی‌ها برای ویندوز ۸ که ویژگی‌هایی (مانند بهبود رابط کاربری) افزود، ویندوز ۱۰ یک رویکرد گام به گام (مرحله‌ای) پیش خواهد گرفت. ویندوز ۱۰ آخرین نسخه سیستم‌عامل از خانواده ویندوز NT شرکت مایکروسافت است و نسخه پس از ویندوز ۸٫۱ بشمار می‌آید. همچنین نخستین بار در سپتامبر ۲۰۱۴ در کنفرانس بیلد پرده برداری شد. این سیستم عامل برای رایانه شخصی، لپ تاپ، دستگاه‌های موبایل (تبلت و تلفن هوشمند) و رایانه‌های شخصی یکپارچه توسعه یافته است. بعد از نسخه 8.1 ویندوز با اینکه انتظار میرفت مایکروسافت نسخه 9 از ویندوز را ارائه کند، ولی بر خلاف انتظار همگان نسخه 10 از سیستم عامل ویندوز را روانه بازار کرد.
یکی از تغییرات مهم این نسخه از ویندوز بازگشت منوی استارت است که در نسخه 8 و 8.1 این منو حذف شده بود. البته منوی استارت در ویندوز 10 با اینکه شبیه به منوی استارت ویندوز 7 میباشد ولی تغییرات بسیاری در آن رخ داده است. مایکروسافت ادعا می کند ویندوز 10بهترین ، کاملترین و امن ترین سیستم عاملی است که تا کنون ساخته است.که البته پس از انتشار نسخه نهایی این سیستم عامل در روزهای گذشته ، تاحدود زیادی این ادعا به اثبات رسیده است.
Windows 10 جدیدترین نسخه و نسل جدید سیستم عامل ویندوز بوده که به تازگی منتشر و جایگزین Windows 8.1 شده است. اینطور که به نظر می‌رسد Windows 10 با قابلیت‌های فراوان و جدید خود می‌تواند بار دیگر موفقیت Windows XP و Windows 7 را برای مایکروسافت به ارمغان بیاورد. تغییرات گسترده و بسیاری در Windows 10 انجام شده به طوری که این نسخه از ویندوز را تبدیل به یک عضو جدید خانواده Windows کرده است. مهم‌ترین هدف مایکروسافت در Windows 10 یکپارچه سازی تمامی سیستم عامل‌های مبنی بر ویندوز است، به طوری که یک سیستم عامل واحد برای تمامی دستگاه‌ها نظیر دسکتاپ‌ها، لپ تاپ‌ها، سیستم‌های توکار، تلفن‌های همراه هوشمند و Xbox One تهیه شده است که به طور یکنواخت با یکدیگر ارتباط دارند و بدون نیاز به هیچ ابزار دیگری می‌توانند به یکدیگر متصل شوند و کنترل همگی آن‌ها هرچه آسان‌تر و پیشرفته‌تر شود.

ا

 

 

شروع به کار با ویندوز

خروج از حساب کاربری

شخصی سازی منوی Start

جستجو از طریق منوی Start

شخصی سازی حساب کاربری

کار با My Computer بخش اول

دریافت اطلاعات در مورد جزئیات سیستم

کار با نوار وظیفه TaskBar

شخصی سازی نوار وظیفه task Bar

مدیریت اعلان ها سیستمی

مدیریت اعلان های نرم افزاری

شخصی سازی میزکار یا DeskTop

کار با Gadget ها

کار با Theme ها و شخصی سازی یک Theme

کار با My Computer

اعمال تنظیمات

شخصی سازی نحوه نمایش

مدیریت فایل ها و پوشه ها

مخفی کردن فایل ها و پوشه

به اشتراک گذاری پوشه ها

تغییر خصوصیات پوشه ها

جستجو در بین فایل ها و پوشه ها

نصب درایورها

نصب درایورها با استفاده از Driver Pack Soulution

کار با نرم افزار Driver Magician و نصب درایورها

کار با Control Panel و پیکربندی ویندوز

کار با Action Center

تنظیمات Autoplay

ایجاد نسخه Backup و بازگردانی پشتیبان

تنظیمات Color Managment و رنگ بندی نمایش

بخش Credential Manager

مدیریت تارخ و زمان

تنظیمات نرم افزارهای پیش فرض و بخش Default Program

مدیریت قطعات و بخش Device Manager

مدیریت قطعات متصل شده به سیستم و چاپگرها

تنظیمات نمایش یا Display

مدیریت نیرو و بخش Power Option

تنظیمات پوشه ها و بخش Folder Option

تنظیمات اینترنت و Internet Option

تنظیمات صفحه کلید و Keyboard

تنظیمات ماوس

مدیریت شبکه و تنظیمات اتصال به اینترنت و شبکه ها

مدیریت حساب های کاربری

مدیریت فرزندان با استفاده از Parental Control

مدیریت نرم افزارها

مدیریت زبان های سیستم

افزودن زبان فارسی و یونیکد کردن زبان فارسی

مدیریت صداها و دستگاه های پخش صدا

کار با Windows Defender

کار با دیوار آتش ویندوز یا Windows Firewall و شخصی سازی

مدیریت بروزرسانی های ویندوز

کار با نرم افزارهای کاربردی

کار با CpuZ و اطلاعات پردازنده

کار با Your UnInstaller! و حذف نرم افزارها

کار با Registry Mechanic و پاک سازی Registry

کار با TuneUp Utilities و بهینه سازی سیستم عامل

کار با آنتی ویروس Eset Smart Security و کار با قسمت های مختلف

کار با ابزارهای سیستمی ویندوز

کار با Task Manager

کار با ابزارهای ویندوز

هدف از این دوره آموزشی آشنایی با رابط کاربری ویندوز ، ویژگی ها و برنامه های آن اشنا شده و عملا از انها استفاده کنند و بهره وری خود را با یادگیری بهترین راه ها برای حرکت، سازماندهی و مدیریت کامپیوتر و محتویات آن افزایش دهند.این دوره، با آموزش مبانی ویندوز مانند کار با فایل ها و پوشه ها شروع می شود و سپس موضوعات پیشرفته مانند سفارشی سازی ویندوز مطرح میشود. بعد از این دوره شرکت کنندگان باز کردن برنامه ها، کار با عناوین، استفاده ار منوی شروع، استفاده از برنامه ها در نوار وظیفه، سفارشی کردن تنظیمات در ویندوز ، استفاده از برنامه تنظیمات و کنترل پنل و حرکت و استفاده از مرورگر وب جدید را یاد میگیرند.

کسانی که می خواهند Icdl را تا سطح پیشرفته یاد بگیرند و جویای شغل مناسب هستند, و یا در ادارات و موسسات دولتی و غیر دولتی شاغل هستند, و همچنین دانشجویان در هر رشته و هر مقاطع تحصیلی می توانند در این دوره آموزشی شرکت نمایند.

دانش آموزان و دانشجویان مقاطع مختلف تحصیلی

با پایان دوره کارت تخفیف ویژه ثبت نام در دوره های آموزشگاه پویاگران